RANDO

معماری هنری است كه نقشی اساسی در ارائه و بازتاب فرهنگ جوامع و سرزمین‌­ها بر عهده دارد.

منطقه 20 بالاترین سرانه فضای سبز شهر تهران را داردمعاون حوزه خدمات شهری و فضای سبز تهران گفت :" سرانه فضای سبز منطقه 20 هم اکنون 51 متر مربع است که در مناطق 22 گانه شهر تهران بالاترین سرانه فضای سبز است .

به گزارش سما به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 20 ، محمد حسین سهرابی افزود : " 131 بوستان در منطقه 20 وجود دارد و در سال جاری نیز 11 بوستان در این منطقه به بهره برداری میرسد."

وی خاطر نشان کرد : " 93 حلقه چاه برای آبیاری بوستان ها حفر شده و از 350 تانکر مستقر در مکان های مسخص نیز برای آبیاری بوستان ها استفاده می شود."

سهرابی گفت :" تاکنون 300 هزارو 123 متر لوله گذاری در فضاهای سبز انجام شده تا بوستان ها از آبیاری مداوم بهر همند شوند."


وی افزود:" امسال بودجه مناطق جنوب شهر در بخش خدمات شهری دوبرابر شده و قرار است 320 میلیارد ریال اعتبار برای انجام کارهای زیربنایی و بهبود وضعیت فضای سبز به منطقه 20 اختصاص یابد."

سرانه فضای سبز شهری کشور یازده متر مربع کمتر از استاندارد جهانی است
دیرکل خدمات شهری شهرداریها و دهیاریهای کشور گفت : بر اساس بررسیهای کارشناسی سرانه فضای سبز شهری کشور نه مترمربع است.

به گزارش سما به نقل از روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد، ناصر حاج محمدی امروز در حاشیه دومین همایش ملی فضای سبز شهری کشور در مشهد افزود : این میزان یازده متر مربع کمتر از استاندارد جهانی فضای سبز می‌باشد.

وی از تدوین کلیات طرح جامع فضای سبز شهری کشور خبرداد و گفت : بر اساس برنامه‌ریزیهای انجام شده در پنج سال آینده سرانه فضای سبز سه متر مربع افزایش خواهد یافت .

مدیرکل خدمات شهری سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور با یادآوری اینکه در زمان حاضر بیست درصد فضای سبز شهری کشور زیر پوشش شبکه آبیاری فضای سبز قرار دارد افزود: با اجرای طرح جامع فضای سبز شهری کشور کلیه فضای سبز شهرهای کشور زیر پوشش شبکه آبیاری قرار می‌گیرد.


حاج محمدی با اشاره به اجرای طرح آبیاری تحت فشار در هشتاد و دو شهر کشور جهان تصریح کرد : دفتر هماهنگی خدمات شهری سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور کار هدایت ، نظارت و حمایت از فضای سبز را برعهده دارند.

نوشته شده در تاريخ یکشنبه یکم اردیبهشت ۱۳۸۷ توسط حمید رضا چیت سازیان
بک لینک فا